Newcastle United v Manchester CityMančester Siti pobedom započeo odbranu titule

Fudbaleri Mančester Sitija pobedom su započeli odbranu titule u engleskoj Premijer ligi pošto su danas u utakmici prvog kola savladali na gostujućem terenu tim Njukasla sa 2:0.
Izabranici Manuela Pelegrinija osvojili su veoma značajne bodove na „vrućem“ terenu protiv nepredvidivog rivala.
Bolju i angažovaniju igru u prvom poluvremenu krunisali su na vreme, u samoj završnici, kada je David Silva iskoristio majstorsku asistenciju Edina Džeka i matirao golmana Krula.
U drugom delu utakmice Siti je imao dosta sreće, jer je Njukasl svim silama nastojao da dođe barem do remija, stvorio je brojne šanse, najpovoljniju Perez u 84. minutu, ali su gosti odoleli pritisku i sačuvali mrežu.
Propuštene prilike domaćih „svraka“ kaznio je Aguero u sudijskoj nadoknadi za konačan uspeh Mančester Sitija.
Reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov bio je starter na Sent Džejms Parku i odigrao je svih 90 minuta, dok Matija Nastasić nije bio ni na klupi.
Ranije danas Liverpul je na Enfildu posle mnogo neizvesnosti slavio protiv Sautemptona (2:1).
Rezultati:
Njukasl – Mančester Siti 0:2 (Silva 39, Aguero 90+2)
Liverpul – Sautempton 2:1 (Sterling 23, Staridzz 80 – Klajn 56)
Odigrano juče: Mančester Junajted – Svonsi 1:2, Lester – Everton 2:2, Kvins Park Rendžers – Hal 0:1, Stouk – Aston Vila 0:1, Vest Bromvič Albion – Sanderlend 2:2, Vesthem – Totenhem 0:1, Arsenal – Kristal Palas 2:1.
U preostalim meču 1. kola sutra igraju Barnli i Čelsi.

Povezana vest:  Golman Pazara hitno prebačen u beogradski Klinički centar