grbic gol par nefciPreokret Partizana, uspeh Astre i Dinama

Fudbaleri Partizana preokretom su u Beogradu slavili protiv Neftčija, a iznenađujuće pobede u gostima ostvarili su rumunska Astra Đurđu i zagrebački Dinamo, u prvim utakmicama baraža za Ligu Evrope.
Crno-beli su pobedili predstavnika Azerbejdžana rezultatom 3:2, uz dva autogola protivničkih igrača, ali su u drugom poluvremenu dominirali i mogli su da obezbede povoljniju zalihu pred revanš.
Ipak, i ovim uspegom predstavnik Srbije može da bude zadovoljan, s obzirom da su gosti ispustili vođstvo od 2:0 nakon petnaestak minuta meča u Humskoj.
Astra je priredila veliko iznenađenje savladavši Olimpik u Lionu sa 2:1 i ovim rezultatom rumunski predstavnik mogao bi već sada da razmišlja o grupnoj fazi Lige Evrope.
U toj situaciji je i zagrebački Dinamo, koji je u gostima bio ubedljiv protiv drugog rumunskog kluba, Petrolula (3:1), tako da bi u revanšu trebalo da ga čeka formalnost.
Turski Karabuk izborio je lep rezultat kod kuće protiv Sent Etjena (1:0), Totenhem je preokretom slavio na Kipru protiv AEL-a (2:1), a drugi kiparski tim, Omonija, iznenadio je u Moskvi domaći Dinamo igrajući nerešeno 2:2.
Sarajevo je očekivano poraženo od Borusije Menhengladbah (3:2), a favorizovani italijanski Torino nije srušio otpor Splita, igrajući u hrvatskom gradu bez golova.
Rezultati prvih mečeva: Sarajevo – Borusija Menhengladbah 2:3, Astana – Viljareal 0:3, Cvole – Sparta Prag 1:1, Asteras – Makabi Tel Aviv 2:0, Karabuk – Tvente 0:0, Helsinki – Rapid Beč 2:1, Zimbru – PAOK 1:0, Dinamo Moskva – Omonija 2:2, Olimpik Lion – Astra 1:2, Partizan – Neftči 3:2, Elfsborg – Rio Ave 2:1, Karabuk – Sent Etjen 1:0, Panatinaikos – Mitjiland 4:1, Grashopers – Briž 1:2, Apolon – Lokomotiva Moskva 1:1, Jang Bojs – Debrecin 3:1, Spartak Trnava – Cirih 1:3, AEL – Totenhem 1:2, Dinamo Minsk – Nacional 2:0, Petrolul – Dinamo Zagreb 1:3, Trabzon – Rostov 2:0, Split – Torino 0:0, Aktobe – Legija 0:1, Lokeren – Hal 1:0, Ruh – Metalist 0:0, PSV – Soligorsk 1:0, Zorja – Fejenord 1:1, Sosijedad – Krasnodar 1:0.
Utakmica Rijeka – Šerif počela je kasnije.
Odigrano juče: Dnjepar – Hajduk Split 2:1, Stjarnan – Inter 0:3.
Revanš susreti na programu su za sedam dana.

Povezana vest:  Siniša Mihajlović kaže da ne zna ko je Ana Frank