francuska_liga_logoFRANCUSKA LIGA, 37. KOLO

Lil na koraka do Lige šampiona

Fudbaleri Lila pobedili su na domaćem terenu Marsej 3-2 golom Matjua Debučija u petom minutu sudijske nadoknade i tako došli na prag direktnog plasmana u Ligu šampiona.

Iako je novi francuski prvak Marsej, koji je titulu osigurao još u prošlom kolu, imao vođstvo protiv Lila u dva navrata, domaćin je uspeo da se vrati i u dramatičnoj završnici dođe do punog plena.

Uprkos tome što su imali igrača manje još od 25. minuta (isključen Stev Mandanda) imao je Marsej prednost sve do 81. minuta kada je Tulio De Melo dao gol za 2-2, a potom je Debuči u poslednjim sekundama nadoknade glavom posle ubacivanja Ludovika Obranijaka ugurao loptu u mrežu.

Sada je Lil na drugom mestu tabele sa 70 bodova kolo pre kraja, dva više od trećeplasiranog Oksera i četiri više od četvrtoplasiranog Liona (ima još dve utakmice da odigra) i igraće sigurno u Ligi šampiona ako pobedi u posljednjem kolu na gostovanju kod Lorijena.

Okser je kod kuće propustio da pobediti Lens odigravši bez golova 0-0, dok je Lion također remizirao na gostovanju kod Valensijena 2-2 u utakmici u kojoj je imao prednost golom Kima Kalstroma od 17. do 72. minute. Potom su „lavovi“ primili dva gola u devet minuta, pa su na kraju morali da spašavaju i bod, koji im je doneo Lisandro Lopez golom u drugoj minuti nadoknade. Ako želi u kvalifikacije za Ligu šampiona Lyin sada mora da pobediti u obe utakmice koje su mu ostale – protiv Monaka i Le Mana.

Bordo i Monpelje ostvarili su pobede kojima su ostali u borbi za prvih pet mesta koja vode u evropska takmičenja. Bordo je savladao Sošo sa 2-0, a Monpelje Lorijen s 2-1 u utakmici u kojoj je poslednjih osam minuta pobednički sastav igrao s igračem manje. Montpelje ima dva boda više na petom mestu i u Bordou se nadaju njihovom kiksu (na gostovanju kod PSŽ-a) kako bi ih prestigli u poslednjem kolu.

Povezana vest:  Ba: Partizan ima neiskusan, ali perspektivan tim

Na kraju i retku tek petu ovosezonsku pobedu Grenoblea sa 2:0 protiv Bulonja, a oba gola postigao je srpski internacionalac Ljuboja.