FRANCESCO_TOTTISERIA A, 37. KOLO
Toti odložio odluku o šampionu
Milanski Inter je bio sasvim blizu da ove nedjelje osigura petu titulu prvaka Italije zaredom, ali Frančesko Toti je dramu prebacio na poslednje kolo italijanske Serije A.
Desetak minuta pre kraja utakmice pretposlednjeg 37. kola Serije A na Olimpiku je vladao muk i neverica. Kaljari je golom Lazarija u 73. minutu vodio sa 1:0 i činilo se kako će Roma pokopati sama sebe još jednom u završnici. Prvi korak unazad su napravili porazom od Sampdorije, posle koga su izgubili tron.
Ali, kapiten Rome Frančesko Toti je odlučio da će gledaoci na Olimpiku gledati drugačiji scenarijo. U 79. minutu je izjednačio, a četiri minuta kasnije je realizovao penal za konačna rezultat 2:1. Time je Toti došao do 14 pogotka ove sezone.
Istovremeno je oslabljeni Inter na svom San Siru vodio borbu protiv Kjeva koja se u završnici također zakomplikovala. Inter je imao prijatno vođstvo od 4:1, a navijači su se zabavljali na tribinama,  a potpuno oduševljenje izazvala je informacija koja se pojavila na semaforu – Roma: Kaljari 0:1.
Međutim, Roma je svoj meč okrenula, a na San Siru Kjevo je stigao do, po Inter, zabrinjavajućih 4:3. Na sreću posle toga gosti iz Verone nisu imali ni jednu jedinu priliku za izjednačenje.
U poslednjem kolu će se tako odmotati klupko oko ovog šampionata i konačno ćemo znati ko osvaja skudeto. Inter gostuje kod Sijene, a Roma kod Kjeva.
Palermo i Sampdorija su na Siciliji igrali 90 minuta koji su odlučivali o četvrtom mestu na tabeli i poslednjem putniku iduće sezone u Ligu šampiona. Ali, i ta drama se seli u zadnje kolo, iako je i dalje u daleko boljoj situaciji klub iz Đenove. Utakmica je završena bez pobednika 1:1, pa Sampdorija i dalje ima dva boda više. Oba pogotka su postignuta iz jedanaesteraca. Poveli su gosti preko Pacinija, dok je izjednačio Micoli.
Sijena je već duže vreme siguran putnik u Seriju B, a posle ovog kola je poznato kompletno društvo koje seli u niži razred. To su Livorno, Sijena i Atalanta.
Juventus se od svojih navijača oprostio baš kakva im je i bila cela sezona. Iz Torina je sva tri boda uzela Parma pobjedom 3:2.
Rezultati:
Inter – Kjevo 4:3 (Manotvani 14(ag), Kambijaso 34, Milito 39, Baloteli 52 – Mota 13(ag), Granoče 60, Pelisije 74)
Roma – Kaljari 2:1 (Toti 79, 83(pen) – Lazzari 73)
Đenova – Milan 1:0 (Skuli 57)
Palermo – Sampdorija 1:1 (Mikoi 68(pen) – Pazzini 54(pen))
Juventus – Parma 2:3 (Del Pijero 16, Jakinta 90 + 3 – Lanzafame 20, 40, Bjabjani 85)
Fiorentina – Sijena 1:1 (Markioni 15 – Vergasola 3)
Bolonja – Katanija 1:1 (Di Vajo 15 – Maksi Lopez 52)
Udineze – Bari 3:3 (Di Natale 21, 63, Pepe 26 – Bareto 18, Koman 39, Almiron 90)
Napoli – Atalanta 2:0 (Kvaljarela 43, 83)
Livorno – Lacio 1:2 (Lukareli 34 – Roči 13, Broči 44)