Carlos Tevez Juventus Torino

Juventus i Roma pobedili u drugom kolu Serije A

Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras kod kuće Udineze sa 2:0 u drugom kolu Serije A i tako zadržali korak sa Romom, koja je ranije u gostima pobedila Empoli 1:0. Oba tima sada imaju po dve pobede iz dva kola i u pobedničkom raspoloženju dočekuju početak Lige šampiona.
Juventus je poveo u osmom minutu golom Karlosa Teveza posle kornera koji je izveo Štefan Lihtštajner. Trostruki uzastopni šampion kontrolisao je meč i imao je još nekoliko dobrih prilika, a drugi gol je postigao u 75. minutu, kada je Tevez dodao loptu Klaudiju Markiziju, a on je sa ruba šesnaesterca sjajno pogodio rašlje.
Roma je u gostima pobedila Empoli u meču u kome je uglavnom kontrolisala igru, ali je do trijumfa došla autogolom. To se desilo u nadoknadi prvog poluvremena, kada je Radža Najngolan šutirao sa oko 25 metara i pogodio stativu, a lopta se odbila pravo u glavu golmana Luiđija Sepea i završila u golu. Juventus u Ligi šampiona igra protiv CSKA iz Moskve, a Juventus protiv Malmea.

Povezana vest:  Derbi 20. kola Bundeslige završen bez pobednika