Barselona ubedljiva, het-trik Nejmara, rekord Mesija

Fudbaleri Barselone ubedljivo su danas savladali Granadu sa 6:0 u Šestom kolu španskog šampionata.
Mrežu Granade je „načeo“ Nejmar golom u 26. minutu, pošto je posle greške odbrane došao do lopte na tridesetak metara od gola, prošao po sredini i uz pomoć još jednog odbrambenog igrača gostiju savladao golmana.
Prednost Barselone je duplirao Ivan Rakitić u 43. minutu. Mesi je centrirao sa desne strane, a Rakitić je bio najbolji u skoku.
U 45. minutu Nejmar je bio na pravom mestu u pravo vreme, pošto je natrčao na odbijenu loptu i
smestio je u mrežu.
U istoriju katalonskog kluba još jednom se upisao Mesi, pošto je u 62. minutu postigao svoj 400. gol u dresu tog kluba.
Dugu loptu je prihvao Dani Alveš na desnoj strani i iz prve je ubacio na drugu stativu gde je Mesi ostao sam i glavom je posao u mrežu.
Samo četiri minuta kasnije Nejmar je postigao i svoj treći gol na meču kada je krunisao još jednu dobru akciju Barselone i asistenciju Mesija.
U 82. minutu Mesi je oduzeo loptu igračima Granade i solo akciju krunisao golom za pobedu svoje ekipe od 6:0.
Barselona je posle šest odigranih utakmica prva na tabeli Primere sa 16 bodova, postigla je 17 golova, a nije primila nijedan.
Posle ovog kola Granada je osma sa osam bodova.