liverpul slavlje Andrew Powell Liverpool FCPobeda Liverpula, prvi trijumf Sanderlenda

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas na svom stadionu ekipu Vest Bromvič Albiona sa 2:1 u utakmici sedmog kola Premijer lige.
Junak trijumfa bio je DŽordan Henderson koji je „namestio“ vodeći gol Adamu Lalani, a onda je u 61. minutu i sam zatresao mrežu za ispostaviće se, konačnih 2:1.
Srpski fudbaler Lazar Marković utakmicu je presedeo na klupi Liverpula.
Poslednjeplasirani Njukasl i dalje ne zna za pobedu, a u ovom kolu remizirao je 2:2 na gostovanju Svonsiju. Bod „svrakama“ doneo je, svojim drugim golom na meču, Papis Sise u 75. minutu.
Do prvog trijumfa u šampionatu došao je Sanderlend koji je kod kuće savladao Stouk sa 3:1, uz dva pogotka Stivena Flečera.
Rezultati i strelci u sedmom kolu:
Hal – Kristal Palas 2:0 (Dijame 61, Jelavić 89)
Lester – Barnli 2:2 (Šlup 34, Mahrez 41 – Kajtli 39, Valas 90)
Liverpul – Vest Bromvič Albion 2:1 (Lalana 45, Henderson 61 – Berahino 51. penal)
Sanderlend – Stouk 3:1 (Vikam 4, Flečer 23, 75 – Adam 15)
Svonsi – Njukasl 2:2 (Boni 17, Rutlidž 50 – Sise 43, 75)