Spain  BelarusKVALIFIKACIJE ZA EP 2016.
Španija sigurna kod kuće, novi trijumf Slovačke

Fudbalska reprezentacija Španije pobedila je večeras selekciju Belorusije sa 3:0 (2:0), dok je Slovačka savladala na gostovanju Makedoniju rezultatom 2:0 (2:0), u utakmicama četvrtog kola C grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine.
Španci su poveli sjajnim golom Iska u 16. minutu, nekoliko trenutaka kasnije na 2:0 povisio je Serhio Buskets, a konačan rezultat postavio je Pedro u 55. minutu.
Izabranici Visentea del Boskea imali su imperativ pobede na ovom meču zbog poraza od Slovačke, koja je nastavila sa dobrim partijama i zadržala prvo mesto u grupi sa maksimalanim učinkom.
Slovake su do trijumfa u Skoplju predvodili Kučka i Nemet.
U grupi E Švajcarska je deklasirala Litvaniju sa 4:0 uz dva gola Đerdana Šaćirija, dok su u grupi G Crna Gora i Švedska odigrali nerešeno – 1:1.
Šveđani su poveli golom Zlatana Ibrahimovića u 9. minutu, a bod domaćinu u Podgorici doneo je Stevan Jovetić iz penala desetak minuta pre kraja meča.
Ranije danas Engleska je posle preokreta pobedila Sloveniju (3:1), uz dva gola Danija Velbeka, dok je kapiten Vejn Runi jubilarni 100. nastup u dresu nacionalnog tima krunisao pogotkom.
Runi je ujedno postao i najmlađi engleski fudbaler koji je ušao u „klub 100“, pošto je prošlog meseca napunio 29 godina.
Pre njega više od 100 mečeva u reprezentaciji Engleske odigrali su Bili Rajt, Bobi Čarlton, Bobi Mur, Piter Šilton, Dejvid Bekam, Stiven Džerard, Ešli Kol i Frenk Lampard.
Rezultati:
Grupa C
Luksemburg – Ukrajina 0:3 (Jarmolenko 33, 53, 56)
Makedonija – Slovačka 0:2 (Kučka 25, Nemet 38)
Španija – Belorusija 3:0 (Isko 18, Buskets 19, Pedro 55)

Povezana vest:  Prosinečki podneo ostavku na mesto selektora BiH

Grupa E
Engleska – Slovenija 3:1 (Runi 59. penal, Velbek 65, 72 – Henderson 57. auto gol)
San Marino – Estonija 0:0
Švajcarska – Litvanija 4:0 (Arlauskis 66. auto gol, Šar 68, Šaćiri 80, 90)