rad napredakZvezda u finišu ispustila trijumf, Vojvodini goleada, Napredak bolji od Rada

Fudbaleri Mladosti i Crvene zvezde odigrali su danas nerešeno 1:1 (0:1) u utakmici 15. kola Superlige Srbije.
Aktuelni šampion Srbije poveo je golom Slovenca Nejca Pečnika u 16. minutu, ali je remi domaćem timu doneo rezervista Saša Jovanović u finišu meča.
Izabranici trenera Nenada Lalatovića su tokom većeg dela meča kontrolisali igru na blatnjavom terenu, mogli su ranije da reše meč da su prezicniji bili Darko Lazović i Nenad Gavrić, dok je Nikola Mijailović u 50. minutu pogodio stativu.
Mladost je u 89. minutu kaznila Zvezdine promašaje golom Jovanovića iz kontranapada.
Najzanimljivi meč odigran je u Kragujevcu između Radničkog i Vojvodine, gde su gosti slavili uz „vatromet“ golova.
Novosadski tim je posle prvog poluvremena imao dva gola prednosti (3:1), ali je u nastavku Radnički za samo dva minuta stigao do egala. Iako je ostala sa igračem manje Vojvodina je pobedila golom veziste Mirka Ivanića, koji je obeležio meč sa tri pogotka, od kojih je jedan bio u svoju mrežu.
Čukarički je u poslednjih deset minuta uspeo da savlada subotički Spartak sa 2:0, dok je Voždovac posle preokreta bio bolji od niškog Radničkog, kao i Napredak u gostima nad Radom.
Nerešeno je bilo u mečevima OFK Beograd – Jagodina i Donji Srem – Novi Pazar.
Jesenji deo prvenstva zvanično se zatvara u sredu kada će se u odloženom meču sastati Voždovac i Novi Pazar, dok drugi deo sezone počinje 21. februara 2015. godine.

Rezultati i strelci 15. kola:
Voždovac – Radnički Niš 2:1 (Nikolić 70. – Marjanović 25)
Rad – Napredak 0:1 (N“Daje 44)
Mladost – Crvena zvezda 1:1 (Jovanović 89. – Pečnik 16)
OFK Beograd – Jagodina 1:1 (Gajić 35. – Šušnjar 84)
Donji Srem – Novi Pazar 0:0
Čukarički – Spartak 2:0 (Todorović 84, Stojiljković 89)
Radnički Kragujevac – Vojvodina 3:4 (Arsić 41, Ivanić autogol 54, Tiodorović 56. – Gaćinović 7, 39, Ivanić 45, 81)