Hellas Verona  SampdoriaSampdorija pobedila Veronu, Kjevo bolji od Kaljarija

Fudbaleri Sampdorije savladali su večeras na gostujućem terenu ekipu Verone sa 3:1 i ponovo preuzeli četvrto mesto na tabeli italijanske Serije A.
Ekipa Siniše Mihajlovića ne posustaje, a novim uspehom potvrdila je da s pravom računa na gornji deo prvenstvene tabele, sada već i na treću poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu ssampiona.
Gosti iz Đenove zasluženo su osvojili bodove, iako im je posao znatno olakšan kada je defanzivac Verone Rafael Markez zaradio crveni karton već u 26. minutu.
Brojčanu prednost umeli su da iskoriste u drugom poluvremenu, kada su sa dva pogotka obezbedili šestu pobedu ove sezone, dok je Verona šestim porazom ostala na tri boda iznad zone ispadanja.
Srpski defanzivac u timu Sampdorije Nenad Krstičić ušao je u igru u 55. minutu.
Ranije večeras Kjevo je priredio iznenađenje savladavši na Sardiniji domaćina Kaljari sa 2:0 i dragocenim bodovima pobegao iz opasne zone u koju je dospeo domaći tim.
Pobedi gostiju doprineo je i srpski internacionalac Ivan Radovanović koji je odigrao celu utakmicu.
Rezultati 14. kola:
Verona – Sampdorija 1:3 (Toni 37 – Eder 28. penal, Čuka 57, Gabjadini 62)
Kaljari – Kjevo 0:2 (Međorini 3, Paloski 9)
Odigrano juče: Inter – Udineze 1:2, Đenova – Milan 1:0, Parma – Lacio 1:2, Atalanta – Ćezena 3:2, Napoli – Empoli 2:2.
Odigrano u subotu: Roma – Sasuolo 2:2, Torino – Palermo 2:2.
Odigrano u petak: Fiorentina – Juventus 0:0.
Tabela: Juventus 35 bodova, Roma 32, Đenova 26 , Sampdorija 25, Napoli 24, Lacio 23, Milan i Udineze po 21, Fiorentina 20, itd.