Southampton  Manchester UnitedMančester Junajted odneo bodove iz Sautemptona

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su večeras na gostujućem terenu ekipu Sautemptona sa 2:1, a ovom pobedom ekipa Luja van Gala preuzela je treće mesto na tabeli Premijer lige.
Poslednji susret 15. kola protekao je u velikoj i neizvesnoj borbi. Gosti su poveli preko Van Persija već na početku, ali kada je domaćin brzo izjednačio činilo se da bi mogao i do preokreta.
Međutim, tim sa Old Traforda znalački je odigrao u nastavku i još jednim golom Van Persija obezbedio važan trijumf, kojim se uključio u borbu za titulu.
Srpski napadač u ekipi Sautemptona Dušan Tadić bio je starter i igrao je do 70. minuta.
Sautempton – Mančester Junajted 1:2 (Pele 31 – Van Persi 12, 71)
Odigrano juče: Aston Vila – Lester 2:1, Vesthem – Svonsi 3:1.
Odigrano u subotu: Hal – VBA 0:0, Liverpul – Sanderlend 0:0, Mančester Siti – Everton 1:0, Njukasl – Čelsi 2:1, KPR – Barnli 2:0, Stouk – Arsenal 3:2, Totenhem – Kristal Palas 0:0.
Tabela: Čelsi 36 bodova, Mančester Siti 33, Mančester Junajted 28, Vesthem 27, Sautempton 26, Arsenal i Njukasl po 23, Svonsi 22, itd.