uefa champions league

LIGA ŠAMPIONA

Siti i Šalke u osmini finala, Murinjo izbacio Portugalce

Fudbaleri Mančester Sitija plasirali su se u osminu finala Lige šampiona pošto su večeras u gostima pobedili Romu sa 1:0 (0:0), gde mu se poslednji pridružio Šalke pobedom u Mariboru istim rezultatom.
Engleski tim je na Olimpiku slavio golovima Samira Nasrija u 60. i Pabla Zabalete u 87. minutu.
Od prvog zvižuka sudije Milorada Mažića viđena je otvorena i napadačka utakmica, sa dosta šansi na obe strane, ali je više sreće imao Siti.
Neverovatno šta su sve propustili Žervinjo, Manolas, ali i LJajić koji je u 67. minutu promašio veliku priliku kada je „promešao“ odbranu Sitija.
Tim Manuela Pelegrini je kaznio promašaje i pokazao da će iskusniji tim dočekati žreb za 16 najboljih.
Za goste je poslednjih nekoliko minuta zaigrao reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov, prvi put nakon jednomesečne pauze zbog povrede.
Bajern je rutinski i sa „pola snage“ pobedio moskovski CSKA sa 3:0 pogocima Tomasa Milera iz penala, Sebastijana Rodea i Marija Gecea.
Barselona je preuzela prvo mesto F grupe trijumfom nad konkurentom Pari Sen Žermenom sa 3:1 kako bi dobila lakšeg rivala u narednoj fazi.
Iako su gosti poveli golom nekadašnjeg napadača katalonskog kluba Zlatana Ibrahimovića u 15, Lionel Mesi je samo nekoliko minuta kasnije doneo egal, a Nejmar i vođstvo do kraja poluvremena. Tačku na važnu pobedu stavio je Luis Suarez.
Kartu za Ligu Evrope pečatirao je Ajaks pobedom nad Apoelom sa 4:0, a istakao se dvostruki strelac Danac Lase Šene.
Žoze Murinjo sa Čelsijem nije imao milosti prema svojim zemljacima i ubedljivo je savladao lisabonski Sporting sa 3:1, koji će morati da se zadovolji Ligom Evrope. Za domaći tim svih 90 minuta odigrao je Nemanja Matić, dok je Branislav Ivanović presedeo meč na klupi.
Šalke je to iskoristio i minimalnim trijumfom u Mariboru prestigao Portugalce na drugom mestu G grupe, a čovek odluke bio je talentovani Mejer.
U H grupi skoro sve se znalo i pre poslednjeg kola, ali se Bate nadao da može do senzacije i pobede u Bilbau. Ipak, Atletiko je bio bolji za golove Mikela San Hozea i Markela Susaete.
Porto i Šahtjor odigrali su otvoren i rasterećen meč, u kojem su nije bilo pobednika (1:1).
Rezultati i strelci poslednjeg 6. kola:
Grupa E:
Roma – Mančester Siti 0:2 (Nasri 60, Zabaleta 87)
Bajern – CSKA 3:0 (Miler 18. penal, Rode 84, Gece 89)
Tabela: Bajern 15, Mančester Siti 8, Roma 5, CSKA 5.
Grupa F:
Barselona – Pari Sen Žermen 3:1 (Mesi 19, Nejmar 41, Suarez 77. – Ibrahimović 15)
Ajaks – Apoel 4:0 (Šene 45, 50, Kasen 53, Milik 74)
Tabela: Barselona 15, PSŽ 13, Ajaks 5, Apoel 1.
Grupa G:
Čelsi – Sporting 3:1 (Fabregas 8. penal, Širle 16, Mikel 56. – Silva 50)
Maribor – Šalke 0:1 (Mejer 62)
Tabela: Čelsi 14, Šalke 8, Sporting 7, Maribor 3.
Tabela:
Grupa H:
Porto – Šahtjor 1:1 (Abubakar 87. – Stepanenko 51)
Atletik Bilbao – Bate 2:0 (San Hoze 47, Susaeta 88)
Tabela: Porto 14, Šahtjor 9, Atletik 7, Bate 3.
Žreb za osminu finala Lige šampiona biće 15. decembra, a utakmice će se igrati sredinom februara 2015. godine.
Plasman u najboljih 16 ekipa obezbedili su Atletiko, Juventus, madridski Real, Bazel, Monako, Bajer iz Leverkuzena, Borusija iz Dortmunda, Arsenal, Bajern, Mančester Siti, Barselona, PSŽ, Čelsi, Šalke, Porto i Šahtjor.