Aleksandar Kolarov

Kolarov asistirao za pobedu Sitija nad Kristal Palasom – 3:0

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su danas Kristal Palas sa 3:0 i tako se izjednačili po bodovima sa vodećim Čelsijem.
Golove za Siti postigli su David Silva u 49. i 61. minutu – kada mu je sjajno asistirao srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov i Jaja Ture jednom pravom bombom, sa oko šest sedam metara u 83. minutu.
Izabranici Manuela Pelegrinija imali su i u prvom poluvremenu apsolutnu dominaciju, ali je njihov napad bio bez završne oštrice. Bezuspešno su kružili oko šesnaesterca, a najveću šansu imao je Zabaleta koji je u 43. minutu za nekoliko santimetara promašio gol.
Sve se promenilo u nastavku utakmice, Siti je „naštelovao nišane“ i ubedljivim rezultatom slomio Kristal.
Ovom pobedom, Siti se sa 39 bodova izjednačio sa Čelsijem – koji igra sa Stoukom u ponedeljak, učinivši neizvesnom trku za titulu.

Povezana vest:  Telenor i Telus podelili bodove u derbiju BZL