David-Silva West Ham Manchester City

Siti prokockao pobedu nad Barnlijem, slavlje Arsenala

Fudbaleri Mančester Sitija igrali su danas na domaćem terenu protiv Barnlija nerešeno 2:2 propustivši priliku da se nakon kiksa Čelsija u Sautemptonu približe lideru Premijer lige na samo bod.
Aktuelni šampion prokockao je pobedu koju je već imao „u džepu“, jer je na poluvremenu vodio sa 2:0.
Sve je govorilo da mu do kraja predstoji samo rutinski posao, međutim, Barnli je u nastavku zaigrao sjajno i ne samo izjednačio rezultat, već zapretio i potpunim preokretom.
Ipak, senzacija je izostala, ali je tim Manuela Pelegrinija kažnjen i morao je da se zadovolji neočekivanim remijem, dok je Barnli osvojio zlata vredan bod u borbi za opstanak.
Srpski reprezentativac u ekipi domaćina Aleksandar Kolarov odigrao je svih 90 minuta na današnjoj utakmici.
Veoma vrednu pobedu ostvario je Arsenal u gradskom derbiju protiv Vesthema (2:1), a značajan korak u nastojanju da izbegne povratak u Čempionšip napravio je Lester trijumfom u gostima protiv direktnog konkurenta Hala (1:0).
Ranije danas Totenhem i Mancecster Junajted odigrali su bez golova (0:0), a po jedan za remi postigli su Sautempton i Čelsi (1:1).