jelensuperliga logoJELEN SUPER LIGA

Debakl Napretka za gubitak prvoligaškog statusa

Fudbaleri Napretka ubedljivo su danas u Novom Sadu izgubili od Vojvodine sa 0:7 u poslednjem, 30. kolu Super lige, pa će se, kao i Mladi Radnik, sledeće sezone takmičiti u drugom tangu takmičenja srpskog prvenstva.

Četiri gola za Vojvodinu postigao je Dragan Mrđa, koji je sa ukupno 22 pogotka ove sezone bio najbolji strelac Super lige. Dvostruki strelac u duelu sa Napretkom bio je 19-godišnji Aleksandar Katai, a protivničku mrežu zatresao je i Ognjen Mudrinski.

Posao Vojvodini, koja nije imala velikog rezultatskog motiva za susret sa Napretkom, olakšalo je i isključenje fudbalera Napretka Danijela Gašića u 28. minutu.

Poraz Napretka skinuo je pritisak sa tri preostala tima kojima je pretilo ispadanje u niži rang takmičenja: Čukaričkog, Hajduka i BSK-a. BSK i Čukarički su, ipak, ostvarili pobede i to sa 1:0.

Povezana vest:  Policija pretresla prostorije Tamperea

Čukarički je na Banovom Brdu golom Nikole Trajkovića, najboljeg igrača prvenstva u sezoni 2004/2005, savladao Borac. BSK je do pobede u duelu sa OFK Beogradom, koji su oba tima završila sa po 10 igrača na terenu, stigao pogotkom Vladimira Krstića u šestom minutu.

Hajduk je u Kuli imao vođstvo od 1:0, ali je njegov duel sa Javorom završen bez pobednika 1:1.

Drugoplasirana Crvena zvezda je u Subotici savladala Spartak sa 1:0.

Pobednički gol postigao je već u devetom minutu Dejan Lekić, koji je iskoristio loše ispucavanje golmana Spartaka Milana Jovanića i postigao svoj 12. prvenstveni gol, što ga čini najboljim strelcom Zvezde.

Jagodina je u rezultatski nebitnom meču pobedila Smederevo sa 2:0, dok je Rad bio još ubedljiviji na meču sa Metalcom 3:0. Strelac je bio i Andrija Kaluđerović, 22-godišnji napadač Rada koji je ove sezone postigao 17 golova u Super ligi.

Povezana vest:  Dodić: Opstanak Javora ne bi trebao da bude problem

Poslednju utakmicu prvenstva večeras igraju Partizan, koji je u prošlom kolu obezbedio treću uzastopnu titulu prvaka, i Mladi Radnik, koji je tada izgubio šanse za opstanak u Super ligi.

Crno-beli će, bez obzira na rezultat tog duela, sledeće sezone igrati kvalifikacije za Ligu šampiona, dok će Crvena zvezda, OFK Beograd i Spartak pokušati da se domognu Lige Evropa.

Rezultati i tabela posle današnjih utakmica poslednjeg, 30. kola fudbalske Super lige Srbije.

Spartak – Crvena zvezda 0:1