viljareal

Viljareal u Elčeu ispustio dva gola prednosti

Fudbaleri Elčea i Viljareala igrali su večeras nerešeno 2:2, u utakmici 17. kola španske Primere.
Gost je furiozno počeo meč, za pet minuta postigao je dva gola i činilo se da mu u nastavku predstoji lak posao za pobedu kojom bi pretekao Sevilju i preuzeo četvrto mesto na tabeli.
Elče je, međutim, brzo uzvratio i do odmora poravnao rezultat za osvajanje dragocenog boda u borbi za opstanak.
U drugom delu susreta bilo je mnogo manje uzbuđenja, a rivali su pretežno nastojali da sačuvaju aktuelni rezultat. Srpski defanzivac u redovima gostiju Antonio Rukavina meč je presedeo na klupi.
Ranije danas Atletiko Madrid je na Visente Kalderonu savladao Levante sa 3:1, dok je Sevilja, takođe kod kuće, teškom mukom izborila mimimalnu pobedu protiv Selte (1:0).
Elče – Viljareal 2:2 (Žonatas 26, Viktor 35 – Vijeto 12, Uče 17)
Sevilja – Selta 1:0 (Pareha 32)
Atletiko Madrid – Levante 3:1 (Grizman 18, 47, Godin 82 – El Zar 62)
Od 22 sata igraju Deportivo – Atletik Bilbao i Malaga – Almerija, sutra se sastaju Hetafe – Rajo Valjekano, Valensija – Real Madrid, Espanjol – Eibar i Sosijedad – Barselona, a u ponedeljak Kordoba – Granada.
Tabela: Real Madrid 39 bodova, Barselona i Atletiko Madrid po 38, Sevilja 33, Valensija i Viljareal po 31, Malaga 30, Selta, Eibar i Espanjol po 20, itd.