Arsenal  Stoke CityArsenal ubedljiv protiv Stouka – 3:0

Fudbaleri Arsenala ubedljivo su danas savladali Stouik na svom terenu sa 3:0 i tako se na petom mestu sa 36 bodova izjednačili sa četvrtoplasiranim Sautemptonom,
Junak meča bio je Čileanac Aleksis Sančez koji je sa dva postignuta gola i jednom asistencijom bio prava udarna igla „tobdžija“.
Prvi gol je u šestom minutu postigao Loran Košcelni – na asistenciju Čileanca, da bi Sančez povećao vođstvo londonskog tima u 33. – prodorom u stilu brzog voza sa leve strane i u 49. minutu, kada je iz slobodnog udarca probio živi zid i prevario golmana.
To je bio njegov 18. pogodak u svim takmičenjima ove sezone.
Jedna od uzdanica Arsena Vengera Matje Debiši zadobio je ozbiljnu povredu ramena i najverovatnije ga ponovo čeka duža pauza.

Povezana vest:  UEFA FUTSAL EURO 2016, Živanović: Godinama smo čekali ovakvu priliku