Sampdoria  EmpoliUzbudljiv remi u derbiju Rima, Sampdorija drži korak

Fudbaleri Lacija i Rome odigrali su veoma zanimljiv i neizvestan meč derbija Rima, u kojem nije bilo pobednika 2:2 (2:0) u 18. kolu italijanske Serije A.
Posle prvog poluvremena 142. „Derbi dela Kapitale“ činilo se da će Lacio ostvariti pobedu jer je imao veliku prednost od 2:0 golovima Stefana Maurija i Felipea Andersona, ali tako nije mislio legendarni kapiten Rome Frančesko Toti.
Blistao je u prvom delu utakmice talentovani Brazilac Anderson, koji je imao još i asistenciju, ali je njegova odlična partija ostala u senci Totija.
Već na startu nastavka meča nekadašnji reprezentativac Italije iskoristio je odličnu asistenciju rezerviste Kevina Strotmana, a nešto kasnije u identičnoj situaciji je postigao novi gol posle centaršuta Hosea Holebasa.
Lacio je u finišu mogao do trijumfa, ali je golman De Sanktis odbranio šut Miroslava Klosea.
Srpski reprezentativci u Laciju Filip Đorđević i Dušan Basta igrali su u prvoj postavi, dok je Adem Ljajić za Romu ušao početkom drugog poluvremena.Sampdorija se posle nešto slabijih partija u poslednje vreme ponovo vratila na vrh tabele, pošto je na „Luđi Ferarisu“ pobedila Empoli minimalnim rezultatom. Strelac gola odluke bio je Eder u 49. minutu.Vatromet golova viđen je u Firenci gde je gostovao Palermo, ali je domaći tim na kraju uspeo da slavi – 4:3.U derbiju začelja Kaljari je pobedio Ćezenu sa 2:0 i tako prekinuo niz od čak devet utakmica bez trijumfa. Ekipa Đanfranka Zole se i pored ova tri boda nalazi na mestu koje vodi u Seriju B.Rezultati i strelci 18. kola:Inter – Đenova 3:1 (Palasio 12, Ikardi 39, Vidić 88. – Ico 85)Roma – Lacio 2:2 (Toti 48, 64. – Mauri 25, Anderson 29)Fiorentina – Palermo 4:3 (Paskval 20, Basanta 51, Kvadrado 64, Hoakin 74. – Keison 59, 61, Beloti 81. penal)Kaljari – Ćezena 2:1 (Žoao 11, Donsa 27. – Brienca 89)Atalanta – Kjevo 1:1 (Zapakosta 72. – Lazarević 90)Sampdorija – Empoli 1:0 (Eder 49)Verona – Parma 3:1 (Sala 39, Toni 72, Valoti 91. – Lodi 63)Juče:
Sasuolo – Udineze 1:1
Torino – Milan 1:1