paul pogba

Juventus slavio u Napulju, ponovo na plus tri

Fudbaleri Juventusa napravili su značajan korak ka odbrani šampionske titule pošto su večeras u gostima pobedili ekipu Napolija sa 3:1 (1:0) u 18. kolu italijanske Serije A. Golove za torinski tim postigli su Pol Pogba u 29, Martin Kaseres u 69. i Arturo Vidal u 90, dok je strelac za Napoli bio Migel Britos u 64. minutu.
Ekipa Masimilijana Alegrija je posle nešto promenjivih igara u poslednje vreme pokazala da je na pravom putu da odbrani Skudeto i sada ponovo ima tri boda više u odnosu na drugoplasiranu Romu.
Juventus je trijumfom nad konkurentom definitivno otpisao Napoli iz šampionske trke, u kojoj će veliku borbu voditi samo sa rimskim klubom.
Mogle su stvari drugačije da izgledaju na stadionu San Paolo da je vezista domaćih Džonatan De Guzman u 18. minutu iskoristio sjajnu šansu. Holanđanin je u petercu uspeo da prebacio ceo gol Đanluiđija Bufona i velika prilika za Napoli ostala je neiskorišćena.
Kazna je ubrzo stigla i to preko najboljeg igrača „Stare dame“ Pogbe, koji je sa ivice kaznenog prostora pogodio sam ugao za vođstvo gostiju.
Utakmica nije obilovala prevelikim uzbuđenjima sve do 64. minuta, kada je argentinski defanzivac Britos posle kornera doneo izjednačenje.
Radost domaćih pristalica nije dugo trajala, pošto je Kaseres torinskom timu doneo novu prednost. Alegri se spremao da ubaci Lihtštajnera umesto Urugvajca, ali je ovaj posle centaršuta Andree Pirla zakucao loptu u mrežu Rafaela za velika tri boda.
Pobedu u finišu potvrdio je Arturo Vidal, nakon asistencije rezerviste Alvara Morate.
Rezultati:
Napoli – Juventus 1:3 (Britos 64. – Pogba 29, Kaseres 69, Vidal 90)
Inter – Đenova 3:1 (Palasio 12, Ikardi 39, Vidić 88. – Ico 85)
Roma – Lacio 2:2 (Toti 48, 64. – Mauri 25, Anderson 29)
Fiorentina – Palermo 4:3 (Paskval 20, Basanta 51, Kvadrado 64, Hoakin 74. – Keison 59, 61, Beloti 81. penal)
Kaljari – Ćezena 2:1 (Žoao 11, Donsa 27. – Brienca 89)
Atalanta – Kjevo 1:1 (Zapakosta 72. – Lazarević 90)
Sampdorija – Empoli 1:0 (Eder 49)
Verona – Parma 3:1 (Sala 39, Toni 72, Valoti 91. – Lodi 63)