milan-slavlje kupMilan prvi četvrtfinalista Kupa Italije

Fudbaleri Milana plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije savladavši večeras na domaćem terenu, u prvoj utakmici osmine finala, ekipu Sasuola sa 2:1.
Roso-neri su se propisno namučili dok nisu definitivno srušili otpor veoma neugodnog protivnika, iako su tokom čitavog meča bili bolji i imali inicijativu.
Kada je Pacini doneo vođstvo pred kraj poluvremena činilo se da timu Pipa Inzagija predstoji rutinski posao u nastavku, međutim, usledila je velika greška defanzivca Zapate i Sasuolo je poravnao rezultat iz penala, a muke navijača na San Siru skratio je De Jong pogodivši mrežu u završnici susreta.
Milan u četvrtfinalu čeka boljeg iz sutrašnjeg meča Torino – Lacio.
Milan – Sasuolo 2:1 (Pacini 38, De Jong 86 – Sansone 64. penal)
U preostalim utakmicama osmine finala Kupa Italije sastaju se Parma – Kaljari, Torino – Lacio (sreda), Juventus – Verona (četvrtak), Roma – Empoli (20. januara), Fiorentina – Atalanta, Inter – Sampdorija (21. januara) i Napoli – Udineze (22. januara).

Povezana vest:  Novi kiks Rome, Karpi prepustio fenjer Veroni