Bayern Munich Schalke 04Bajern ponovo bez pobede, remi sa Šalkeom u Minhenu

Fudbaleri Bajern nisu uspeli da pobede ni u drugoj uzastopnoj utakmici, pošto su danas u Minhenu igrali nerešeno 1:1 sa Šalkeom u 19. kolu Bundeslige.
Bajern je za vikend protiv Volfsburga zabeležio prvi poraz u nemačkom prvenstvu ove sezone, ali su kolo nakon toga uspeli da zadrže osam bodova prednosti u odnosu na tu ekipu.
Šalke je imao veliku priliku da savlada favorizovani Bajern, pošto je u 17. minutu štoper minhenske ekipe Žerom Boateng napravio penal zbog čega je isključen.
Erik Čupo-Moting nije uspeo da postigne pogodak iz penala, a Bajern je sa igračem manje poveo u 67. minutu golom Arjena Robena. Ipak, Šalke je izjednačio pet minuta kasnije preko Benedikta Hevedesa.
Remi Šalkea iskoristila je Borusija Menhengladbah, koja je na svom terenu savladala Frajburg sa 1:0 golom Patrika Hermana i izbila na treće mesto sa dva boda više od kluba iz Gelzenkirhena.
Posle pobede nad Bajernom u prošlom kolu, Volfsburg nije iskoristio priliku da se još više približi rivalu iz Minhena, s obzirom to da je igrao nerešeno 1:1 sa Ajntrahtom.
Ajntraht je vodio u Frankfurtu golom Štefana Ajgnera u 58. minutu, ali je Kevin De Brujne izjednačio u 88. čime je zadržao zaostatak svoje ekipe za Bajernom od osam bodova.
Rezultatom 1:1 završena je i utakmica u Hanoveru gde je domaća ekipa vodila protiv Majnca golom Džimija Brijana, ali su gosti uspeli da izjednače preko Elkina Sotoa.
Ostale utakmice 19. kola Bundeslige igraće se u sredu.

Povezana vest:  Blekburn zainteresovan za Maradonu i Rednapa