gana slavljeGana u finalu Kupa afričkih nacija

Fudbalska reprezentacija Gane plasirala se večeras u finale Kupa afričkih nacija pošto je pobedila domaćina turnira Ekvatorijalnu Gvineju sa 3:0.
Zbog velikih nereda domaćih navijač, nezadovoljnih rezultatom, utakmica je u 82. minutu prekinuta na oko 40 minuta, a policija je morala da štiti igrače i navijače Gane i suzavcem rastera domaće navijače.
Navijači su u prvom poluvremenu počeli da prave probleme, posle dva gola Gane u završnici te deonice. Džordan Ajev je uz penala u 42. minutu doneo vođstvo ekipi Avrama Granta, a u poslednjem minutu prvog poluvremena strelac je bio Vakaso Mubarak.
Tri gola prednosti Gani doneo je Ajev u 75. minutu, a nakon toga domaći navijači započeli su nerede, ubaivali su razne predmete na teren i pirotehničkim sredstvima gađali navijače Gane, koji su bili prinuđeni da uđu na teren kako bi se zaštitili.
Jedan domaći navijač je ušao na teren i pokušao da se sukobi sa linijskim sudijom, ali ga je obezbeđenje sprečilo i odvelo.
Gana će u finalu igrati protiv Obale Slonovače, koja je sinoć pobedila Demokratsku Republiku Kongo sa 3:1.