Shakhtar BayernBez golova u Lavovu, Šahtjor se odbranio

Fudbaleri Šahtjora iz Donjecka i Bajern Minhena odigrali su večeras u Lavovu 0:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.
Bajern je bio dominantan u prvom poluvremenu i propustio je dve dobre prilike, ali je u drugom poluvremenu zbog dva žuta kartona isključen Ćabi Alonso, posle čega je Šahtjor preuzeo inicijativu, ali nije uspeo da postigne gol.
Revanš meč igra se 11. marta.
Utakmica se igrala u Lavovu, pošto je stadion Šahtjora Dombas arena oštećena u borbama na istoku Ukrajine.
Večerašnja utakmica nije bila preterano uzbudljiva. Bajern je bio potpuno dominantan u prvom poluvremenu, kada je Tomas Miler propustio dve prilike, od čega je prva bila posebno izgledna, ali je njegov udarac iz voleja blokiran.
Šahtjor je posle malo uspostavio ravnotežu, ali nije uspeo da napravi nijednu izglednu priliku. Bajern je u finišu meča imao još jednu šansu, ali je Arjen Roben izblokiran posle solo prodora.