sampdoria milan

Bez pobednika u gradskom derbiju u Đenovi

Fudbaleri Sampdorije i Đenove igrali su večeras nerešeno 1:1, u utakmici 24. kola italijanske Serije A. Dugo očekivani derbi Đenove nije doneo pobednika, a ekipe su zadržale sedmu, odnosno šestu poziciju na tabeli, sa istim vrojem bodova (36).
Poveli su gosti u 17. minutu, ali je domaći tim Siniše Mihajlovića izjednačio posle samo dva minuta, da bi u zanimljivoj igri rezultat ostao nepromenjen do kraja.
Susret gradskih rivala trebalo je da bude odigran u subotu, a odložen je zbog jake kiše i vodom natopljenog terena.
Sampdorija – Đenova 1:1 (Eder 19 – Falkue 17)
Odigrano juče: Napoli – Sasuolo 2:0, Kaljari i Inter 1:2.
Odigrano u nedelju: Fiorentina – Torino 1:1, Milan – Ćezena 2:0, Empoli – Kjevo 3:0, Lacio – Palermo 2:1, Verona – Roma 1:1.
Odigrano u petak: Juventus – Atalanta 2:1.
Utakmica između Parme i Udinezea je odložena.
Tabela: Juventus 57 bodova, Roma 48, Napoli 45, Lacio 40, Fiorentina 39, Đenova i Sampdorija po 36, Inter 35, Milan, Torino i Palermo po 33, itd.