UEFA-Liga-Evrope

LIGA EVROPE

Roma neporazena u Firenci,Sevilja slavila protiv Viljareala

Fudbaleri Fiorentine i Rome igrali su večeras nerešeno 1:1, dok je Sevilja u gostima slavila protiv Viljareala sa 3:1, u prvim utakmicama osmine finala Lige Evrope.
Fiorentina je povela još u prvom poluvremenu, činilo se da će imati makar minimalnu prednost uoči revanša, ali je neoprezno primila gol u završnici.
Roma je mogla i da pobedi, međutim, srpski internacionalac Adem Ljajić, koji je igrao do 75. minuta, pola sata pred kraj nije realizovao penal.
U ekipi domaćina ceo meč odigrao je Nenad Tomović.
Sevilja spokojno čeka revanš nakon trijumfa protiv Viljareala, verovatno i Napoli, koji je kod kuće pobedio moskovski Dinamo istim rezultatom (3:1), uz tri pogotka Gonzala Iguaina, dok je Everton stekao gol prednosti protiv Dinama iz Kijeva (2:1).