jagodina-radJagodina ubedljiva u Novom Sadu, novi remi Čukaričkog

Fudbaleri Jagodine iznenađujuće ubedljivo pobedili su Vojvodinu u Novom Sadu sa 4:1 (3:1) u 19. kolu Superlige Srbije.
Strelci za ekipu Sima Krunića bili su Danijel Gašić u petom, Mile Savković u 15, Miloš Lepović u 42. i Dušan Martinović u 67. minutu, dok je jedini gol za Vojvodinu postigao Jovan Stojanović u 11.
Jagodinci su se pobedom protiv direktnog konkurenta vratili u borbu za mesta koje vode u kvalifikacije za Ligu Evrope i preuzeli peto mesto na tabeli od OFK Beograda, koji je poražen u Novom Pazaru sa 3:1.
Novopazarci su ostvarili prvi trijumf posle sedam kola prilično lako, iako nisu imali pomoć publike zbog suspenzije posle incidenata na utakmici protiv Partizana u jesenjem delu sezone.
Važna tri boda u borbi za opstanak osvojio je čačanski Borac pošto je pobedio na svom terenu protiv „fenjeraša“ Radničkog iz Kragujevca sa 2:0, golovima Ognjena Ožegovića i Đura Zeca.
U malom beogradskom derbiju između Voždovca i Čukaričkog nije bilo golova, kao i u duelu Donjeg Srema i niškog Radničkog.
Čukarički polako gubi korak za „večitim rivalima“ posle drugog remija u nizu, iako je danas bio bolji rival od Voždovca, Petar Bojić i Staniša Mandić nisu nekoliko dobrih prilika.
Napredak je nekoliko minuta delilo od pobede nad Mladosti iz Lučana nakon što je poveo golom Srđana Dimitrova, ali u 90. minutu rezultat izjednačio Jevgen Pavlov, igrač koji je pre godinu dana bio na probi u Partizanu.
Rezultati i strelci 19. kola Superlige:
Borac Čačak – Radnički Kragujevac 2:0 (Ožegović 38, Zec 90)
Donji Srem – Radnicki Niš 0:0
Napredak – Mladost 1:1 (Dimitrov 21. – Pavlov 90)
Novi Pazar – OFK Beograd 3:1 (Kostić 30, Pavlović 54, Radivojević 63. – Jovanović 53. penal)
Vojvodina – Jagodina 1:4 (Stojanović 11. – Gašić 5, Savković 15, Lepović 42, Martinović 67)
Voždovac – Čukarički 0:0