Arsenal West Ham UnitedArsenalu londonski derbi, „rafal“ Aston Vile

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas na Emiratima u londonskom derbiju ekipu Vest Hema sa 3:0 (1:0) u 29. kolu Premijer lige.
Ekipa Arsena Venger slavila je golovima Olivijea Žirua u 45, Arona Remzija u 81. i Matjea Flaminija u 83. minutu.
Arsenal je uspešno nastavio borbu za mesta koje vode u Ligu šampiona pobedom nad sve lošijim Vest Hemom. Tim Sema Alardajsa je na startu bio hit prvenstva i u vrhu, ali je sada ni sedmi meč u nizu ne zna za pobedu.
„Tobdžije“ su pokazale da se nalaze u odličnoj formi i sasvim zasluženo su došle do nova tri boda.
Fudbaleri Aston Vile raspucali su se na gostovanju Sanderlendu, gde su u prvom poluvremenu postigli četiri gola. Paradoks je da je tim iz Birmingema u dosadašnjem toku sezone postigao samo 15 golova, od kojih čak osam u poslednje tri utakmice.
Odbrana Sanderlenda nije imala rešenje za napadački duet Benteke/Agbonlahor, koji su se po dva puta upisali u listu strelaca.
Vest Bromvič Albion pobegao je iz donjeg dela tabele pobedom na svom terenu protiv neugodnog Stouka sa 1:0. Tri boda VBA doneo je nigerijski napadač Braun Ideje.
Utakmica Lester – Hal završena je bez pobednika i golova.