dusan-tadic slavljeČelsiju samo bod, Tadić strelac za Sautempton

Fudbaleri Čelsija i Sautemptona odigrali su danas u Londonu nerešeno 1:1 (1:1) u utakmici 29. kola Premijer lige.
Čelsi je uprkos remiju povećao prednost na tabeli u odnosu na Mačester Siti, koji sada zaostaje šest bodova uz utakmicu više.
Londonski klub nije uspeo da se trgne i posle eliminacije u osmini finala Lige šampiona od Pari Sen Žermena zabeleži pobedu najviše zahvaljujući raspoloženom golmanu Sautemptona Frejzeru Forsteru.
Lider na tabeli poveo je u 11. minutu golom Dijega Koste posle asistencije Branislava Ivanovića, ali radost Čelsija nije dugo trajala. Izjednačenje gostima doneo je Dušan Tadić golom iz jedanaesterca, koji je skrivio Nemanja Matić oborivši Manea.
Šansu na „Stamford Bridžu“ dobio je još jedan srpski reprezentativac Filip Đuričić, koji je odigrao poslednjih 20 minuta umesto Tadića.