Roma SampdoriaSampdorija odnela sva tri boda iz Rima

Fudbaleri Sampdorije savladali su večeras na gostujućem terenu ekipu Rome sa 2:0, pa je tim Siniše Mihajlovića ponovo u trci za treće mesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.
Gosti iz Đenove odoleli su naletima Rome u prvom delu susreta, da bi u nastavku angažovanijom igrom preuzeli inicijativu i postigli dva gola za sigurnu pobedu.
Igrač domaćina Keita morao je u završnici meča van terena zbog dva žuta kartona, dok je Adem Ljajić igrao od 72. minuta zamenivši Torosidisa.
Roma je večerašnjim porazom i definitivno otpala iz šampionske trke sa Juventusom, dok su Mihajlovićevi izabranici podgrejali nadu da mogu do borbe za visok plasman.
Roma – Sampdorija 0:2 (De Silvestri 60, Murijel 78)
Odigrano ranije večeras:
Torino – Lacio 0:2 (Anderson 71, 78)
Fiorentina – Milan 2:1 (Rodrigez 83, Hoakin 89 – Destro 56)
Odigrano juče: Inter – Ćezena 1:1, Verona – Napoli 2:0, Sasuolo – Parma 4:1, Atalanta – Udineze 0:0, Đenova – Kjevo 0:2.
Odigrano u subotu: Kaljari – Empoli 1:1, Palermo – Juventus 0:1.
Tabela: Juventus 64 boda, Roma 50, Lacio 49, Napoli 46, Fiorentina i Sampdorija po 45, Đenova i Inter po 37, itd.

Povezana vest:  Veterani Zvezde pozivaju upravu da nastavi sa radom