mancheseter-city-west bromwich albionSiti pobedom nad VBA nastavio poteru za Čelsijem

Fudbaleri Mančester Sitija danas su ubedljivo na svom terenu pobedili ekipu Vest Bromvič Albiona sa 3:0 (2:0) u prvoj utakmici 30. kola Premijer lige.
Strelci za ekipu Manuela Pelegrinija bili su Vilfrid Boni u 27, Fernando u 40. i David Silva u 77. minutu.
Ključan detalj na Etihadu dogodio se već u drugom minutu pošto je štoper gostiju Geret Mekoli dobio crveni katon posle greške sudije Nila Svarbika. Majk Doson je kao poslednji igrač odbrane srušio Bonija, ali je sudija greškom umesto njega isključio Mekolija.
Siti je iskoristio brojčanost na terenu, konstantno je vršio pritisak na gol VBA i poveo na isteku pola sata igre. Boni je vešto primio loptu, izbačivši iz igre nekoliko čuvara i preciznim udarcem doneo vođstvo „građanima“.
Fudbaleri aktuelnog šampiona nastavili su sa inicijativom, a Fernando je posle kornera iskoristio konfuziju u odbrani tima iz Birmingema i postigao 1.000 gol za Siti od osnivanja Premijer lige.
Konačan rezultat postavio je Silva, svojim 11. golom u Premijer ligi nakon što je posle udarca rezerviste Stevana Jovetića prosledilo loptu u mrežu golmana Majhila.
Siti je trijumfom nad VBA prišao vodećem Čelsiju na tri boda zaostatka, ali uz dve utakmice više.
VBA se nalazi na 13. mestu sa 33 boda, osam više od Barnlija i mesta koje vodi Čempionšip.