Lyon NiceNica sa igračem manje pobedila Olimpik iz Liona

Fudbaleri Nice pobedili su danas na gostovanju Lion sa 2:1 u prvoj subotnjoj utakmici 30. kola francuskeLige jedan.
Nica je do prvog trijumfa posle sedam utakmica bez pobede i čak četiri vezana poraza došla sa igračem manje, pošto je Lojd Palin u 54. minutu dobio drugi žuti karton i skrivio jedanaesterac za domaćina.
Lion je bio bolji rival, imao je znatno više šansi, ali je Nica u 23. minutu došla do prednosti golom Karlosa Eduarda.
Palin je u 54. minutu skrivio jedanaesterac, koji je minut kasnije realizovao Maksim Gonalon.
Domaćin je u nastavku susreta pokušao da dođe do trijumfa, ali u tome nisu uepli, čak je Nica u 86. minutu golom Valentin Ejserika iz penala došla do tri boda.
Lion je ovim porazom prepustio prvo mesto Pari Sen Žermenu, koji ima 59 bodova, jedan više od prvog pratioca, dok je Nica 12. sa 37.