Wayne Rooney Manchester United RomaJunajted pobedio Aston Vilu i zauzeo treće mesto na tabeli

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su danas na Old Trafordu ekipu Aston Vile sa 3:1 (1:0), u utakmici 31. kola Premijer lige.
Junak meča za Junajted bio je Ander Erera, koji je postigao golove u 43. i 91. minutu, dok je spektuakularan pogodak u 79. minutu postigao Vejn Runi posle sjajnog prijema i volej udarca.
Minut kasnije jedini gol za goste postigao je Beneteke.
Izabranici Luja van Gala nisu briljirali, imali su veći posed lopte i inicijativu, ali su osvojili nova tri boda i pretekli na tabeli trecehpalisrani Mančester Siti, koji u ponedealjak gostuje Kristal Palasu.
U ostalim mečevima Everton je minimalnim rezultatom pobedio Everton, Svonsi je kod kuće bio bolji od Hala (3:1), dok je Kvins Park Rendžers ubedljivo savladao na gostovanju Vest Bromvič Albion (4:1).
Ranije danas u derbiju kola Arsenal je u Londonu sa 4:1 savladao Liverpul. Rezultati i strelci 31. kola:
Arsenal – Liverpul 4:1 (Beljerin 24, Ozil 40, Sančez 45, Žiru 90. – Henderson 76)
Everton – Sautempton 1:0 (Jaglika 16)
Lester – Vest Hem 2:1 (Kambjaso 12, King 86 – Kujute 32)
Mančester Junajted – Aston Vila 3:1 (Erera 43, 90+1, Runi 79 – Benteka 80)
Svonsi – Hal 3:1 (Ki Sung-Jong 18, Gomis 37, 90+1 – Mekšejn 50)
Vest Bromvič – Kvins Park Rendžers 1:4 (Aničebe 58 – Vargas 15, Ostin 37, Zamora 43, Barton 90+6)