a czv - borac012

Crvena zvezda pobedila Borac, na minus dva od Partizana

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su danas u Beogradu ekipu čačanskog Borca sa 3:1 i sa utakmicom više približili se vodećem Partizanu na dva boda zaostatka.
U utakmici 22. kola Superlige Srbije aktuelni šampion pružio je dobru partiju u rutinski ostvario uspeh.
Istakao se dvostruki strelac Luka Jović, koji je mrežu golmana Bajića načeo već u 11. minutu, a deset minuta kasnije pogodio još jednom i obezbedio crveno-belima sigurno vođstvo.
U tom periodu domaćin je dominirao, pa je nakon prekršaja Maslaća nad Parkerom i dosuđenog penala u 66. minutu Lazović doneo nedostižnih 3:0 protiv svog bivšeg kluba.
Crvena zvezda je nakon ubedljivog vođstva zaigrala opuštenije, što je Borac iskoristio i u završnici postigao počasni pogodak.
Uoči utakmice na stadionu „Rajko Mitić“ minutom ćutanja odata je pošta nekadašnjem generalnom sekretaru Crvene zvezde Konstantinu Zečeviću, koji je preminuo pre četiri dana.
Crvena zvezda – Borac 3:1 (Jović 11, 50, Lazović 66. penal – Krunić 80)