Wolfsburg Schalke 04Pobeda Verdera, remi Volfsburga

Fudbaleri Verdera pobedili su danas na svom terenu u Bremenu Hamburg sa 1:0, u utakmici 29. Kola Bundeslige i popeli se na sedmo mesto na tabeli.
Jedini gol na utakmici postigao je Franko di Santo u 84. minutu iz jedanaesterca. Penal je dosuđen pošto je Valon Behrami oborio u šesnaestercu Zlatka Junuzovića i zbog toga je isključen.
Verder je prekinuo niz od četiri utakmice bez pobede i zauzima sedmo mesto na tabeli sa 38 bodova, dok je Hamburg posle devete utakmice bez pobede, odnosno petog uzastopnog poraza, ostao na poslednjem 18. Mestu sa 25 bodova.
Fudbaleri Volfsburga i Šalkea odigrali su nerešeno 1:1.
Šalke je poveo u 53. minutu golom Liroja Sanea, a konačan rezultat postavio je Kevin de Brujne u 78. minutu.
Volfsburg je drugi na tabeli sa 61 bodom i ima 12 manje od prvoplasiranog Bajerna iz Minhena. Šalke je bez pobede u poslednjih pet utakmica i nalazi se na petom mestu sa 42 boda.
Bajernu iz Minhena su potrebne još dve pobede kako bi treći put uzastopno osvojio šampionsku titulu u Bundesligi.

Povezana vest:  Juventus na leto dovodi Vidića, Alonsa i Meneza