Brentford Wigan AthleticVotford ispustio titulu, Bornmut osvoji Čempionšip

Fudbaleri Bornmuta osvojili su titulu u Čempionšipu, pošto su u poslednjem kolu pobedili Čarlton sa 3:0 i iskoristili remi Votforda protiv Šefild Venzdeja (1:1).
Votford je bio nadomak trofeja, vodio je do 90. minuta, ali je u samom finišu meča primio gol i na kraju završio na drugom mestu na tabeli.
Uprkos nerešenom ishodu ekipa Slaviše Jokanovića izborila je direktan plasman u Premijer ligu, baš kao i prvoplasirani Bornmut.
U plej-ofu za plasman u elitu sastaće se Norič – Ipsvič i Mildlzbro – Brentford, dok je Derbi Kaunti porazom na svom terenu od Redinga (3:0) propustio priliku da se nađe u Premijer ligi.
Susret Blekpula i Hadersfilda prekinut je u 48. minutu pošto su domaći navijači utrčali u teren nezadovoljni načinom na koji porodica Ojston vodi klub. Blekpul je sezonu završio ubedljivo na poslednjem mestu na tabeli sa samo četiri pobede i 25 osvojenih bodova, zbog čega će se preseliti u niži rang.

Povezana vest:  Južna Afrika se nada dolasku Obame na Mundijal