Kostic Schalke 04-VfB StuttgartDortmundu samo bod u Hofenhajmu, Kosticć strelac za Štutgart

Fudbaleri Hofenhajma i Borusije iz Dortmunda odigrali su danas nerešeno 1:1 (1:1) u utakmici 31. kola Bundeslige.
Dortmund je imao veliki broj prilika, ali nije uspeo da savlada Hofenhajm i ostane u trci za mesto koje vodi u Evropu sledeće sezone.
Ekipa Jirgena Klopa je napadala i stvarala šanse, ali jednostavno nije imala rešenje za izuzetno rapoloženog golmana Bumana.
Domaćin je poveo u 33. minutu preko Volanda, a nekoliko trenutaka kasnije izjednačio je Humels.
Srpski internacionalac Neven Subotić odigrao je čitav meč za „milionere“, dok je Miloš Jojić sve vreme bio na klupi gostiju.
Šalke je na svom terenu posle preokreta savladao Štutgart sa 3:2, iako su gosti u 51. minutu poveli sa 2:1 golom srpskog reprezentativca Filipa Kostića.
Dva gola za Šalke postigao je Klas Jan Huntelar, a tim iz Geleznkirhena slavio je auto-golom Florijana Kleina u završnici utakmice. Štutgart je posle ovog poraza sve bliži selidbi u „cvajtu“.
Vredne bodove u borbi za opstanak ostvario je Paderborn, koji je slavio na gostovanju u Frajburgu (2:1) protiv direktnog konkurenta za opstanak u eliti, dok su Volfsburg i Hanover odigrali nerešeno – 2:2.
Rezultati i strelci 31. kola Bundeslige:
Augsburg – Keln 0:0
Frajburg – Paderborn 1:2 (Petersen 40 – Rup 70, 80)
Hofehnhajm – Dortmund 1:1 (Voland 33 – Humels 35)
Šalke – Štutgart 3:2 (Huntelar 9, 78, Klein 89. auto gol – Harnik 22, Kostić 51)
Verder – Ajntraht Frankfurt 1:0 (Selke 66)
Volfsburg – Hanover 2:2 (Dost 24, Perišić 45 – Brajan 47, Sane 58)