Chelsea LiverpoolBez pobednika u derbiju Čelsi – Liverpul

Fudbaleri Čelsija i Liverpula odigrali su danas u Londonu nerešeno 1:1 (1:1) u utakmici 36. kola engleske Premijer lige.
Meč na Stamford Bridžu bio je revijalnog karaktera za Čelsi, s obzirom da je u prošlom kolu proslavio titulu, dok se ovim remijem Liverpul oprostio od pozicije broj četiri, koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.
„Plavci“ su poveli golom Džona Terija u 5. minutu, a izjednačio je kapiten gostiju Stiven Džerard u završnici prvog poluvremena.
Kapiten reprezentatacije Srbije Branislav Ivanović odigrao je ceo meč za Čelsi, dok je Nemanja Matić dobio šansu u drugom poluvremenu umesto 19-godišnjeg Rubena Loftusa-Čika.
Rezultati:
Čelsi – Liverpul 1:1 (Teri 5 – Džerard 44)
Mančester Siti – KPR 6:0 (Aguero 4, 50, 65. penal, Kolarov 32, Milner 70, Silva 86)