partizan metalac

Partizan i Borac pobedama otvorili sezonu

Fudbaleri aktuelnog šampiona Partizana i čačanskog Borca pobedama su otvorili sezonu u Superligi Srbije.
U prvim utakmicama 1. kola crno-beli su večeras savladali povratnika u elitu, ekipu Metalca iz Gornjeg Milanovca, sa 4:0, dok je Borac kod kuće u Čačku slavio protiv Niškog Radničkog – 2:1.
Partizan je ubedljivu pobedu osigurao za samo petnaestak minuta igre u prvom poluvremenu, kada je stekao nedostižnih 3:0.
Izabranici trenera Zorana Milinkovića u tom periodu igrali su dobro i angažovano, a siguran trijumf overili su u sudijskoj nadoknadi golom kapitena Saše Ilića, pa su na pravi način započeli odbranu titule.
Ovim uspehom Partizan je napravio lepu uvertiru pred revanš meč 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv gruzijskog Dila Gorija.
Uspešan prvenstveni debi na klupi Borca imao je novi trener Nenad Lalatović.
Borac Čačak – Radnički 2:1 (Jevtović 61, Krstić 73 – Zemljanuhin 37)
Partizan – Metalac 4:0 (A.Živković 15, Umaru 19, Božinov 30, S.Ilić 90+1)
U preostalim utakmicama 1. kola Superlige Srbije sutra igraju Rad – Voždovac (17 sati), Spartak – Radnik Surdulica (17), Jagodina – Mladost Lučani (19) i Novi Pazar – Javor (19), a u nedelju OFK Beograd – Crvena zvezda (17) i Vojvodina – Čukarički (19).

Povezana vest:  LIGA ŠAMPIONA, Milito: Nikad nisam bio srećniji i želim da ostanem