england-footballSP JUŽNA AFRIKA

Engleska autogolovima Japana pobedila u pripremnom meču

Fudbalska reprezentacija Engleske pobedila je danas Japan sa 2:1, u pripremnoj utakmici u austrijskom Gracu, a sve golove na meču postigli su igrači Japana.

Markus Tanaka je u 7. minutu doneo vođstvo Japanu, a onda je izjednačio autogolom u 72. minutu.

Pobedu Engleskoj doneo je Judži Nakazava, koji je u 83. minutu, posle šuta Ešlija Kola, sproveo loptu u svoju mrežu.

Povezana vest:  Napoli ostao na vrhu tabele, Fiorentina sve više zaostaje

Posle vodećeg gola Japana Frenk Lampard je promašio penal.

Golman Dejvid Džejms nastupio je 50. put za reprezentaciju Engleske, a selektor Fabio Kapelo pružio mu je priliku od početka utakmice, prvi put posle 13 meseci. U drugom poluvremenu zamenio ga je Džo Hart.

To je bila poslednja pripremna utakmica reprezentacije Engleske pre početka Svetskog prvenstva, a Kapelo će u utorak saopštiti konačan spisak od 23 igrača za Mundijal.

Povezana vest:  Vozači F1 traže da se poveća bezbednost u kabini bolida

Engleska će na predstojećem Svetskom prvenstvu igrati u Grupi C sa selekcijama SAD, Alžira i Slovenije, dok će se Japan takmičiti u Grupi E sa Holandijom, Danskom i Kamerunom.