Everton v Watford

Everton igrao nerešeno sa Votfordom na početku Premijer lige

Fudbaleri Evertona igrali su na svom terenu nerešeno 2:2 sa povratnikom Votfordom na početku nove sezone Premijer lige.
Votford je dva puta vodio, prvo u 14. minutu golom Mohameda Lajuna, a potom i 83. Odiona Igaloa.
Prvo izjednačenje Evertonu je doneo Ros Barkli u 76. minutu, a bod Aruna Kone, tri minuta nakon drugog gola Votforda.
Kristal Palas je kao gost sa 3:1 savladao Norič. Strelci za pobednika bili su Vilfred Zaha, Dejmijen Dilejni i Joan Kabaj, dok je pogodak za poražene postigao Nejtan Redmond.
Lester je pobedom na svom terenu sa 4:2 nad Sanderlendom počeo novu sezonu.
Domaćin je na poluvremenu vodio 3:0, jednim golom Džejmija Vardija i dva Rijada Mahreza.
Sanderlend je smanjio zaostatak pogotkom Džermejna Defoa u 61, ali je pet minuta kasnije Majkl Olbrajton ponovo doneo Lesteru tri gola prednosti.
Konačnih 4:2 postavio je Stiven Flečer u 71. minutu.
Pobedu na početku sezone zabeležila je i Aston Vila, koja je golom Rudija Gastedea u 73. minutu u gostima savladala novog premijerligaša Bornmut.
Sezona je počela pobedom Mančester junajteda nad Totenhemom sa 1:0, a danas će se igrati još jedna utakmica. Čelsi će od 18.30 dočekati Svonsi.

Povezana vest:  LIGA ŠAMPIONA, Rezultati utakmica trećeg kola i tabele Lige šampiona