Schalke 04  Darmstadt

Darmštat nastavio da iznenađuje, igrao nerešeno sa Šalkeom

Fudbaleri Darmštata napravili su veliko iznenađenje u drugom kolu Bundeslige, pošto su u gostima igrali nerešeno, 1:1, sa Šalkeom.
Novi nemački prvoligaš je vodio golom Konstantina Rauša od devetog minuta, ali je Julijan Draksler pogotkom u 47. sprečio još veće iznenađenje.
Darmštatu je to drugi bod u ovoj sezoni, pošto je prethodno igrao nerešeno i sa Hanoverom. Šalke sada ima četiri.
Bajern Minhen je sprečio iznenađenje u Hofenhajmu, gde je pobedio domaću ekipu, iako je gubio i u drugom poluvremenu imao igrača manje.
Hofenhajm je poveo već u prvom minutu pogotkom Kevina Volanda, a Bajern je izjednačio u 41. preko Tomasa Milera.
Veliku priliku da donese pobedu Hofenhajmu propustio je Eugen Polanski, kada je u 73. minutu promašio penal. Bajern je od tada imao i igrača manje, jer je zbog prekršaja isključen Žerom Boateng, ali domaći fudbaleri nisu uspeli da iskoriste prednost.
Bajern je to iskoristio i golom rezerviste Roberta Levandovskog u 90. minutu zabeležio pobedu.
Ajntraht je na svom stadionu u Frankfurtu igrao 1:1 sa Augsburgu, dok je istim rezultatom završena utakmica između Kelna i Volfsburga.
Bajer Leverkuzen je kao gost golom Hakana Čalhanoglua savladao Hanover.