Euro 2016 Logo

KVALIFIKACIJE ZA EP 2016
Slavlje Norveške i Češke, novi poraz Holanđana

Fudbalska reprezentacije Norveške pobedila je večeras Hrvatsku sa 2:0 (0:0), dok je Češka bila bolja od Letonije (1:2) u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope u Francuskoj.
Norveška je u Oslu savladala Hrvatsku golvoma Bergeta u 51. i 69. minutu. Norvežani su ovim trijumfom preuzeli prvo mesto u grupi H, dok su Malta i Aerbejdžan odigrali nerešeno – 2:2.
Češka je nastavila sa odličnim partijama u kvalifikacijama. Ekipa Petra Čeha zabeležila je u Rigi šestu pobedu i izbila na prvo mesto grupe A.
Golove za goste postigli su Limberski u 13. i Darida u 25. minutu, dok je jedini strelac za Letoniju bio Zjuzinis u 73. minutu.
Turska je u Konji deklasirala Holandiju sa 3:0 i najverovatnije srušila sve snove „lala“ da mogu da se domognu šampionata u Francuskoj.
U grupi B Vels je propustio priliku da pobedi Izrael i dva kola pre kraja naprave veliki uspeh. Utakmica u Kardifu završena je bez golova (0:0).
Rezultati:
Grupa A:
Letonija – Češka 1:2 (Zjuzinis 73 – Limberski 13, Darida 25)
Turska – Holandija 3:0 (Ozjakup 8, Turan 26, Jilmaz 86)
Island – Kazahstan (20.45)
Tabela: Češka 19, Island 18, Turska 12, Holandija 10, Letonija 4, Kazahstan 1.

Povezana vest:  SP JUŽNA AFRIKA, Slovenčki predsednik gleda utakmicu Slovenija-SAD