Euro 2016 Logo

KVALIFIKACIJE ZA EP 2016
Rusija pregazila Lihtenštajn, Austrija osramotila Švedsku

Fudbalska reprezentacija Rusije savladala je večeras kao gost selekciju Lihtenštajna sa 7:0, dok je Austrija, takođe na gostujućem terenu, slavila protiv Švedske rezultatom 4:1, u kvalifikacionim utakmicama za prvenstvo Evrope.
Pod vođstvom novog selektora Leonida Slutskog „zborna komanda“ Rusije igra kao preporođena, a nakon večerašnje „kanonade“ u Lihtenštajnu preuzela je drugo mesto u G grupi s realnim šansama za plasman na kontinentalni šampionat.
Domaćin je, mora se priznati, celo drugo poluvreme igrao oslabljen nakon što je Kaufman zaradio direktan crveni karton.
Švedska je u toj grupi pala na treće mesto posle sramotnog poraza u Stokholmu od Austrije, koja je već vizirala kartu za Francusku 2016.
Šanse za plasman na EP sačuvala je Crna Gora pobedom u gostima nad Moldavijom (2:0), jer sada zaostaje tri boda za Rusijom, a samo jedan za Švedskom.
Na utakmici u Kišinjevu za crnogorsku reprezentaciju debitovao je fudbaler Čukaričkog Staniša Mandić, koji je ušao u igru u 69. minutu zamenivši Marušića.
Mandić, član omladinskog tima Srbije koji je u junu na Novom Zelandu postao prvak sveta, nedavno je odlučio da nastupa za selekciju Crne Gore.
Engleska nije prepustila Švajcarskoj ni bod (2:0), iako je ranije obezbedila plasman na EP. Meč na Vembliju obelešio je Vejn Runi, koji je zatresao mrešu u 83. minutu iz penala i sa ukupno 50 golova postao najbolji strelac u istoriji nacionalne reprezentacije, pretekavši legendarnog Bobija Čarltona.
U borbu za plasman na evropski šampionat umešala se Slovenija pobedivši u Mariboru direktnog konkurenta Estoniju (1:0), dok je Makedonija, koju s klupe vodi Ljubinko Drulović, pretrpela u Skoplju minimalan poraz od favorizovane Španije (1:0).
Rezultati:
C grupa:
Borisov: Belorusija – Luksemburg 2:0 (Gordejčuk 34, 62)
Skoplje: Makedonija – Španija 0:1 (Mata 8)
Šilina: Slovačka – Ukrajina 0:0
Tabela: Španija 21 bod, Slovačka 19, Ukrajina 16, Belorusija 7, Luksemburg 4, Makedonija 3.
E grupa:
London: Engleska – Švajcarska 2:0 (Kejn 67, Runi 83. penal)
Vilnjus: Litvanija – San Marino 2:1 (Černih 7, Spalvis 90+2 – Vitajoli 55)
Maribor: Slovenija – Estonija 1:0 (Berić 63)
Tabela: Engleska 24, Švajcarska 15, Slovenija 12, Estonija 10, Litvanija 9, San Marino 1.
G grupa:
Vaduc: Lihtenštajn – Rusija 0:7 (Dzjuba 21, 45, 73, 90, Kokorin 40, Smolov 77, Dšagojev 85)
Kišinjev: Moldavija – Crna Gora 0:2 (Savić 9, Racu 65. autogol)
Stokholm: Švedska – Austrija 1:4 (Ibrahimović 90 – Alaba 9. penal, Harnik 38, 88, Janko 77)
Tabela: Austrija 22, Rusija 14, Švedska 12, Crna Gora 11, Lihtenštajn 5, Moldavija 2.

Povezana vest:  Lion pobedio Monpelje za drugo mesto na tabeli