Manchester United v  Liverpool

Derbi pripao domaćinu, Junajted – Liverpul 3:1

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su večeras na Old Trafordu ekipu Liverpula sa 3:1 (0:0) u derbi meču 5. kola Premijer lige.
Junajted je posle nerešenog rezultata na poluvremenu postigao tri pogotka u nastavku susreta i srušio jednog od najvećih rivala u šampionatu.
Domaćin je poveo u 49. minutu preko Dejlija Blinda, na 2:0 povisio je Erera iz penala u 70, dok je 84. minutu Beneteke smanjio prednost „crvenih đavola“.
Sve dileme oko pitanja pobednika rešio je Antoni Marsijal, koji je nekoliko trenutaka kasnije postavio konačan rezultat.
Liverpul je ostvario drugi poraz u šampionatu, dok je Junajted zabeležio treći trijumf i izbio na deobu drugog mesta sa Arsenalom.
Ranije danas Arsenal je savladao Stouk sa 2:0, dok je teže nego što se očekivalo lider na tabeli Mančester Siti slavio u Londonu protiv Kristal Palasa (0:1).
Rezultati i strelci 5. kola Premijer lige:
Everton – Čelsi 3:1 (Nejsmit 17, 22, 83 – Matić 36)
Arsenal – Stouk 2:0 (Volkot 31, Žiru 85)
Kristal Palas – Mančester Siti 0:1 (Ihenačo 90)
Norič – Bornmut 3:1 (Žerom 35, Hulahan 52, Dževis 67 – Kuk 81)
Votford – Svonsi 1:0 (Igalo 59)
Vest Bromvič – Sautepmpton 0:0
Mančester Junajted – Liverpul 3:1 (Blind 49, Erera 70, Marsijal 86 – Benteke 84)