huntelar salke majnc

Huntelar doneo pobedu Šalkeu, trijumf Verdera

Fudbaleri Šalkea pobedili su danas na svom terenu Majnc sa 2:1 u utakmici četvrtog kola nemačke Bundeslige.  Šalke je već u četvrtom minutu mogao da stigne do prednosti, ali Klas-Jan Huntelar nije bio precizan iz jedanaesterca.
Domaća ekipa je, ipak, u 37. minutu povela, a strelac je bio Žoel Matip, ali je Majnc samo pet minuta kasnije izjednačio golom Junuza Malija. Huntelar se u 61. minutu iskupio za promašeni penal, postigao je gol i tako svojoj ekipi doneo pobedu i tri boda.
Šalke je, posle četiri odigrana kola, na petom mestu na tabeli Bundeslige sa sedam bodova, dok je Majnc na desetom mestu sa bodom manje. Verder je ranije danas slavio u gostima protiv Hofenhajma sa 3:1.
Golove za Verder postigli su Zlatko Januzović u 45. i 93. minutu i Entoni Ujah u 92, dok je jedini strelac za Hofenhajm bio Eduardo Vargas u 49. minutu.
Verder je trenutno šesti na tabeli sa sedam osvojenih bodova, dok je Hofenhajm na 15. poziciji sa samo jednim bodom.

Povezana vest:  Anhel Vljar privremeno vodi UEFA umesto Platinija