Manchester United v Sunderland

Junajted lider Premijer lige, Arsenal silan u Lesteru

Fudbaleri Mančester Junajteda preuzeli su vođstvo na tabeli Premijer lige savladavši danas kod kuće ekipu Sanderlenda sa 3:0, dok je Arsenal na gostujućem terenu srušio Lester (5:2), u utakmicama 7. kola.
Tim Luja van Gala nastavio je sa dobrim igrama, zabeležio petu pobedu i na pravi način iskoristio debakl gradskog rivala Mančester Sitija, koji je ranije danas razočarao u Londonu protiv Totenhema (1:4).
Junajted je postigao golove u najvažnijim trenucima meča na Old Trafordu, pred sam kraj prvog i početkom drugog poluvremena, pa je bez većih problema osigurao važan trijumf.
Slavni klub zaseo je na čelo Premijer lige prvi put otkako se povukao lenendarni menadžer Aleks Ferguson, a ima bod prednosti nad Sitijem.
„Tobdžije“ su bile raspucane na gostovanju u Lesteru, gde je briljirao trostruki strelac Aleksis Sančez, tako da je ekipa Arsena Vengera ozbiljno zakoračila u borbu za titulu, jer sada zaostaje samo tri boda za liderom.
Srpski napadač Dušan Tadić bio je jedan od boljih u pobedi Sautemptona nad Svonsijem (3:1), postigao je drugi gol, a igrao je do 74. minuta.
Liverpul je teško došao do pobede protiv Aston Vile (3:2), dok je Vesthem tek u sudijskoj nadoknadi iščupao bod u susretu sa Noričem (2:2).
Lester – Arsenal 2:5 (Vardi 13, 89 – Volkot 18, Sančez 33, 57, 81, Žiru 90+3)
Liverpul – Aston Vila 3:2 (Milner 2, Staridž 58, 67 – Gestede 66, 70)
Mančester Junajted – Sanderlend 3:0 (Depaj 45+4, Runi 46, Mata 90)
Sautempton – Svonsi 3:1 (Van Dajk 11, Tadić 54, Mane 61 – Sigurdson 83. penal)
Stouk – Bornmut 2:1 (Voters 32, Dijuf 83 – Gosling 76)
Vesthem – Norič 2:2 (Sako 33, Kujate 90+3 – Brejdi 9, Redmond 83)
Odigrano ranije danas:
Totenhem – Mančester Siti 4:1 (Dajer 45, Aldervajreld 50, Kejn 61, Lamela 79 – De Brujne 25)
Od 18.30 sati igraju Njukasl – Čelsi, sutra se sastaju Votford i Kristal Palas, a u ponedeljak Vest Bromvič Albion i Everton.
Tabela: Mančester Junajted 16 bodova, Mančester Siti 15, Vesthem i Arsenal po 13, Totenhem i Lester po 12, Liverpul 11, itd.

Povezana vest:  Princ Ali: Platini nije dobro rešenje za FIFA