SerbiaWGP2015a

XXIX EP 2015.
Odbojkašice Srbije maksimalnom pobedom počele Evropsko prvenstvo

Ženska seniorska reprezentacija Srbije startovala je maksimalnom pobedom na XXIX EP 2015. Srbija je večeras u Ajndhovenu, u utakmici 1. kola D grupe, savladala Nemačku sa 3:0, po setovima 25:18, 25:22 i 25:19, posle 87 minuta igre.
Utakmicu u Hali sportova posmatralo je 900 gledalaca, a sudili su Žil Gop iz Francuske i i Viktor Kozlovskij iz Ukrajine.
Srbija je odlično startovala u Ajndhovenu. Izabranice Zorana Terzića su odigrale jako dobro, ali se ne može reći da su lako savladale Nemice kako to rezultat pokazuje. Tokom sva tri seta Srbija je bila bolji i kvalitetniji tim, ali bilo je potrebno dosta energije da bi se slomio otpor Nemačke. Odlično je funkcionisao servis, blok je bio na visini zadatka, kao i igra u odbrani. Napad je bio raznovrstan, ali više od svega je imponovala mirnoća seniorki Srbije u ključnim trenucima meča. U drugom setu su baš u finišu pokazale kako treba igrati kada se rezultat lomi, a isto su demonstrirale i u trećem setu.
Meč protiv Nemačke počela je postava: Ognjenović, Bošković, Rašić, Stevanović, Mihajlović, Malešević i libero Popović.
Odlično je Srbija počela meč i na servis Maleševićeve povela sa 3:0, pa 4:2 i 6:3. Na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:5 za Srbiju, a odmah potom i 10:5, pa je Lučano Pedula zatražio novi odmor. Uspele su Nemice da smanje na 11:10 i 12:11, ali je na servis Stevanovićeve usledila nova serija Srbije (3:0) za prednost od 15:11. Vodila je Srbija u završnici sa 20:14, pa 23:17, a set je dobila sa 25:18 i povela sa 1:0.
Srbija je dobro krenula i u drugom setu i povela sa 2:0, pa 4:1 i 7:2. Vodila je Srbija sa 9:4, a onda je usledio pad u igri, pa su Nemice smanjile na 9:7, a zatim, posle 11:9 za Srbiju, preokrenule rezultat i povele sa 12:11. Identičan je bio i odgovor Srbije, koja je serijom 3:0 ponovo povela – 14:12. Izjednačile su Nemice na 14:14, pa je usledila borba poen za poen. Srbija je povela sa 17:15, a zatim tu prednost održaval do finiša, kada je, nakon 22:21, povela sa 24:21. Iskoristila je Srbija drugu set loptu za 25:22 i povela sa 2:0 u setovima.
Seniorke Srbije će u 2. kolu, sutra (nedelja, 27. septembar) od 18,00 časova igrati protiv Češke, a u poslednjem, 3. kolu, u ponedeljak, 28. septembra protiv Rumunije od 20,00 časova.
Sve utakmice odbojkašica Srbije sa Prvenstva Evrope direktno prenosi RTS.