italija logo

Fiorentina nanela Interu prvi poraz i preuzela eelo Serije A

Fudbaleri Fiorentine pobedili su večeras na Đuzepe Meaci domaći Inter sa 4:1 (3:0) u meču šestog kola italijanske Serije A. Apsolutni junak meča u Milanu bio je hrvatski napadač Nikola Kalinić, strelac tri gola i igrač nad kojim je napravljen penal za vođstvo Fiorentine preko Josipa Iličića.
Inter je do ovog kola imao svih pet pobeda, ali je Fiorentina nadigrala ekipu Roberta Manćinija i preuzela mesto lidera šampionata.
Sve je bilo rešeno već u prvom poluvremenu kada su „ljubičasti“ imali tri gola više i igrača više posle crvenog kartona Mirande.
Inter je u nastavku smanjio prednost preko Maura Ikardija, ali je Kalinić još jednim golom potvrdio ubedljiv trijumf svog tima.