Graziano Pelle of Southampton

Pele i Mane produbili krizu Čelsija

Fudbaleri Sautemptona pobedili su danas u gostima aktuelnog šampiona Čelsi sa 3:1 (1:1) u 8. kolu engleske Premijer lige.
Novi udarac za ekipu Žozea Murinja priredio je Sautempton i to nakon preokreta u drugom poluvremenu golovima Stivena Dejvisa, Sadija Manea i Gracijana Pelea. Prethodno je fantastičan gol iz „slobodnjaka“ za Čelsi postigao Vilijan.
Sautempton je slavio na Stamford Bridžu prvi put posle 13 godina, za šta je najzaslužniji bio Italijan Pele. Očajna odbrana „plavaca“ nije imala rešenje za snažnog napadača, a pored gola Pele je upisao i dve lucidne asistencije.
Solidan doprinos pobedi „svetaca“ doneo je Dušan Tadić, igrao je do 78. minuta i propustio jednu odličnu priliku da se upiše u strelce.
Da je Murinjo ove sezone totalno izgubio kontrolu govori i podatak da je Nemanju Matića izveo nakon što je kao rezervista proveo na terenu 20 minuta. NJegov saigrač Branislav Ivanović odigrao je ceo meč, ali se uklopio u sivilo poslednje linije tima.
Londonski tim je zabeležio najgori start u istoriji kluba i već četvrti poraz u engleskom šampionatu. Možda je došlo vreme da portugalski stručnjak da završi svoj drugi mandat u Čelsiju.
Rezultati i strelci:
Kristal Palas – Vest Bromvič Albion 2:0 (Bolasi 68, Kabaj 89)
Mančester Siti – NJukasl 6:1 (Aguero 42, 49, 50, 60, 62, De Brujne 53. – Mitrović 18)
Aston Vila – Stouk 0:1 (Arnautović 55)
Bornmaut – Votford 1:1 (Marej 28. – Igalo 45)
Norič – Lester 1:2 (Mbokani 68. – Vardi 28. penal, Šlup 47)
Sanderlend – Vest Hem 2:2 (Flečer 10, Lens 22. – Dženkinson 45+1, Paje 60)
Čelsi – Sautempton 1:3 (Vilijan 10. – Dejvis 44, Mane 60, Pele 72)