CEV EuroFinal W 20151003-181115

XXIX EP 2015.

Srbija za bronzu protiv Turske u nedelju od 14,00 časova

Ženska seniorska reprezentacija Srbije igraće u meču za treće mesto na XXIX EP 2015. Protiv Turske sutra (nedelja, 4. oktobar) od 14,00 časova, uz direktan prenos na RTS. Rusija je večeras u Roterdamu, u drugom polufinalu, pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 25:23, 25:23, 21:25 i 25:22, posle 124 minuta igre.
Utakmicu u dvorani Ahoj posmatralo je 4400 gledalaca, a sudili su Žil Gop iz Francuske i Karin Zahorcova iz Češke.
Holandija je u prvom polufinalu, pobedila Tursku sa 3:0 (25:22, 25:18, 28:26).
Utakmicu Srbija – Rusija posmatrao je Aleksandar Boričić, predsednik OSS i prvi potpredsednik CEV, sa Andreom Mejerom, predsednikom CEV.
Nisu seniorke Srbije uspele da savladaju Rusiju u Roterdamu, iako su imale šanse. Olako izgubljena prva dva seta, kada su u završnici jednostavno dozvolile Ruskinjama da završe setove, uticale su najviše na konačan rezultat. Stegnutost u igri izabranica Zorana Terzića bila je očigledna i to je Rusija znala da kazni. Prava, prepoznatljiva igra Srbije viđena je u trećem setu i Rusija je jedino u završnici uspela da smanji razliku. Kada se očekivalo izjednačenje u setovima, Srbija je pala u igri, što su Ruskinje kaznile, pa je sva borbenost i kvalitet u nastavku bio nedovoljan da se stigne velika prednost. Nisu se odbojkašice Srbije predavale, ali nedostajalo je i malo sreće da se nadoknadi minus sa početka seta.
Meč protiv Rusije počela je postava: Ognjenović, Bošković, Mihajlović, Malešević, Rašić, Stevanović i libero Popović.
Na početku utakmice Rusija je povela sa 2:0, a Srbija zatim serijom 4:0 stigla do vođstva od 4:2. Omdah su Ruskinje izjednačile, da bi Srbija povela sa 7:5, a zatim Rusija sa 8:7. Srbija je stigla do vođstva od 10:9, pa Rusija 12:11, a zatim Srbija sa 14:13. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:15 za Srbiju, a odmah potom 17:16 za Rusiju. Nastavljena je žestoka borba za svaki poen do finiša, kada su Ruskinje posle 22:22 osvojile dva uzastopna poena i povele sa 24:22. Iskoristila je Rusija drugu set loptu i prvi set dobila sa 25:23.
Srbija je u drugom setu povela sa 3:1 i 4:2, da bi Ruskinje izjednačile na 5:5, a zatim povele sa 7:6 i 8:7. Posle izjednačenja na 8:8, Rusija je serijom 4:0 stigla do 12:8 i 13:9. Nikolićeva je tada zamenila Mihajlovićevu, a Srbija smanjila na 13:12, a zatim povela sa 15:14 i 16:15 na drugom tehničkom tajm – autu. Kao u prvom setu, Rusija je posle drugog tehničkog odmora povela sa 17:16. Nakon izjednačenja na 18:18, Rusija je osvojila tri uzastopna poena i povela sa 21:18. Uspela je Srbija da smanji razliku, kada je posle 23:20 stigla do 23:22, a imala je i kontru za izjednačenje. Ipak, Rusija je povela sa 24:22, a zatim relaizovala drugu set loptu za 25:23 i vođstvo od 2:0 u setovima.
Treći set je počeo vođstvom Srbije od 4:1, pa 6:3. Smanjile su Ruskinje na 6:5, a Srbija na prvi tehnički odmor otišla sa prednošću od dva poena – 8:6. Nakon pauze, na servis je otišla Jelena Nikolić, a Srbija napravila seriju 4:0 i povela sa 12:6, pa 14:7 i 16:9. Povela je zatim Srbija sa 17:9 i 20:11, a Rusija smanjila na 21:16. Imala je Srbija šest set lopti – 24:18, a relaizovala je četvrtu za konačnih 25:21 i smanjila prednost Rusije na 2:1 u setovima.
Četvrti set je počeo izjednačenom igrom do vođstva Srbije od 3:2, kada su Ruskinje napravile seriju od sedam uzastopnih poena i povele sa 9:3. Menjao je Terzić, pa su u igru ušle Živković, Mihajlović i Veljković, pa je Srbija posle vođstva Rusije od 12:5 smanjila na 12:9. Ipak, Rusija je na drugom tehničkom tajm – autu imala šest poena viška – 16:10. Vodila je Rusija sa 18:11, pa 21:13, da bi Srbija smanjila na 22:18, pa 23:21. Imala je Rusija tri meč lopte (24:21) i iskoristila je drugu za 25:22.
Srbija će sutra u meču za treće mesto od 14,00 časova igrati protiv Turske.